Terno: Týn nad Vltavou po-ne: 6-20 hod.

Závazek o ukončení prodeje rychlokuřat od r. 2026

26. 7. 2022

Skupina prodejen TERNO se zavázuje ukončit od roku 2026 prodej rychlokuřat.

Zavazujeme se, že od roku 2026 budeme od našich dodavatelů požadovat, aby splňovali tyto standardy pro 100 % jejich (čerstvých, mražených a zpracovaných) kuřecích produktů dodávaných do naší společnosti:

  1. Dodržovat všechny zákony a regulace týkající se welfare zvířat stanovené Evropskou unií, bez ohledu na zemi původu produktu.
  2. Snížit hustotu osazení zvířat na maximálně 30 kg/m2. Upustit od postupného vyskladňování hejna. Pokud je však nutné, může být vykonáno pouze jednou na jednu generaci kuřat.
  3. Přejít na plemena se zvýšenými welfare výsledky jako: Hubbard Norfolk Black, Hubbard Redbro (pouze uvnitř), JA757, JACY57, 787, 957, or 987, Rambler Ranger, Ranger Classic, and Ranger Gold; nebo jiná plemena, která splňují podmínky RSPCA Broiler Breed Welfare Assessment Protocol.
  4. Zlepšit podmínky prostředí a to:
  1. Zvýšit intenzitu světla na nejméně 50 luxů, zahrnující i přírodní světlo.
  2. Zprostředkovat minimálně 2 metry užitelného bidla a 2 substráty na klování na každých 1000 kuřat.
  3. Dodržovat maximální požadavky Annexu 2.3 směrnice chovu brojlerů Evropské Unie na kvalitu vzduchu, a to bez ohledu na hustotu osazení.
  4. Nepoužívat klece a patrové systémy.
  1. Používat jatka s CAS (kontrolovaná porážka plynem) systémem porážky kuřat,  několika fázovým systémem, nebo efektivní porážku elektrickým proudem bez zavěšení za běháky za plného vědomí.
  2. Být transparentní a dodržování výše zmíněných standardů nechat kontrolovat třetími stranami a vydávat veřejně sdílené roční zprávy o postupu na tomto závazku .

 

Závazek o ukončení prodeje rychlokuřat od r. 2026