Informace o skupině

Skupina supermarketů Terno vznikla v roce 1995 založením prvního supermarketu Terno v Českých Budějovicích. V roce 1997 se součástí řetězce Terno staly další dva supermarkety – supermarket Terno v Olomouci a supermarket Terno v Hradci Králové, v roce 1999 se připojil k řetězci supermarket Terno ve Zlíně. V roce 2006 přistoupily do skupiny Terno  supermarkety Terno v Českém Krumlově a v Prachaticích. V roce 2010 jsme otevřeli supermarket Terno v Týně nad Vltavou a Třeboni, v červnu 2011 Terno v Bechyni, v listopadu 2011 Terno v Trhových Svinech a v únoru 2012 Terno v Jihlavě, v říjnu 2013 Terno ve Strakonicích. Zatím posledním 13 členem skupiny Terno  se stalo Terno v Táboře v březnu 2021.

JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice provozuje supermarkety Terno v Českých Budějovicích, v Olomouci, v Hradci Králové, v Týně nad Vltavou, v Třeboni, v Bechyni a v Trhových Svinech. Terno Zlín, Český Krumlov, Prachatice, Jihlava, Strakonice a Tábor jsou do skupiny Terno zařazeny na základě franchisingu.

Skupina supermarketů  Terno nabízí svým zákazníkům široký sortiment zboží a služeb. Zvláštní pozornost je věnována sortimentu čerstvého zboží, ovoce a zeleniny, chlazeného zboží, nápojů a pekařských výrobků. Jednota, s. d. České Budějovice se zabývá také projektem „Kvalitní potraviny z našeho regionu“, v němž prosazuje prodej kvalitních regionálních výrobků od předních českých výrobců ve svých supermarketech.

Jediný supermarket Terno České Budějovice může být svou rozlohou prodejní plochy řazen mezi hypermarkety. Do této kategorie nemůže však být zařazen šíří sortimentu nepotravinářského zboží.

Správa supermarketů Terno připravuje pro své zákazníky zákaznický magazín Terno, který vychází v pravidelných týdenních intervalech. Platnost každého letáku je vždy od středy do úterý následujícího týdne. Magazín představuje 12/16 celobarevných stran formátu A4, kde naleznete aktuální cenovou nabídku zboží, novinky supermarketů Terno a novinky o potravinách z našeho regionu nebo soutěže o hodnotné ceny. Kromě magazínu Terno připravuje správa každý týden víkendovou akci.

Správcem skupiny supermarketů Terno je JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice
Adresa: Pražská 2176/65, 370 04 České Budějovice
Kontakt: Mgr. Tomáš Rada, generální ředitel, rada@jednotacb.cz